Marcin Petrykowski

Marcin Petrykowski

Zarządza Zespołem Klientów Strategicznych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Podlega mu doświadczony zespół operujący w Londynie, Paryżu, Frankfurcie oraz regionalnej sieci biur (Madryd, Mediolan, Sztokholm, Warszawa, Moskwa, Tel-Awiw, Johannesburg, Dubai), prowadzący całościową współpracę komercyjną z najważniejszymi strategicznymi klientami firmy. W ramach tej funkcji nadzoruje także biznes S&P Global Ratings (S&P) z sektorem infrastrukturalnym oraz finansowanie projektów w regionie EMEA. Marcin dołączył do S&P w styczniu 2014. Od tego czasu sprawuje rolę Dyrektora Regionalnego na Europę Środkową i Wschodnią (CEE), będąc odpowiedzialny za strategię oraz zarządzanie biznesem komercyjnym w regionie. Równolegle pełni funkcję Dyrektora Generalnego Oddziału w Polsce londyńskiej spółki S&P, prowadząc z Warszawy centrale firmy na Polske i kraje CEE.

Dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosje, Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie był takze Wicedyrektorem Oddziału J.P. Morgan w Polsce. Przed podjęciem pracy w Londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracowal w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Absolwent programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

Posiada wyższe wykształcenie zdobyte na Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie i Handel Międzynarodowy), School of Economics and Management (Lund, Szwecja – Finanse Międzynarodowe) oraz Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe dla CFO).

 

Poznaj wszystkich ekspertówStrona główna
Share This