Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Administrator Bezpieczeństwa Informacji

1 stycznia tego roku gruntownie zmieniły się przepisy Ustawy o ochronie danych osobowych dotyczące funkcjonowania administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). Rozszerzono zadania ABI, wprowadzono wymagania dotyczące ich funkcjonowania w organizacji oraz nakazano rejestrację ABI w GIODO. Jednocześnie administrator danych, który powoła ABI, został w znacznym stopniu zwolniony z obowiązku rejestracji zbiorów danych osobowych.

Jak wykonywać nowe przepisy? Czy w ogóle powoływać ABI? Jakie korzyści będę miał z tego, że powołam ABI? To tylko część z pytań, na które musi sobie odpowiedzieć każdy przedsiębiorca.

Szkolenie, w kompleksowy sposób, wyjaśni te dylematy.

 

Termin i miejsce szkolenia

30 czerwca 2015, godz. 10.00 – 16.15

Kraków, Instytut Allerhanda

  

Agenda szkolenia: tutaj

   

Prowadzący

adw. dr Paweł Litwiński

Współautor komentarza do Ustawy o ochronie danych osobowych, ekspert Komisji Europejskiej

Adwokat, partner w kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów, członek sekcji prawa własności intelektualnej Instytutu Allerhanda, Ekspert Komisji Europejskiej ds. umów cloud computing. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i Catholic University of America, Columbus School of Law, Washington.
Autor i współautor licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu prawa ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego, w tym komentarza do Ustawy o ochronie danych osobowych (CH Beck, 2009), monografii „Ochrona danych osobowych w ogólnym postępowaniu administracyjnym” (Wolters Kluwer, 2009), a także pozycji pt. „Prawo Internetu” (LexisNexis 2004, 2007), „Prawo reklamy i promocji” (LexisNexis 2007), monografii: „Ochrona danych osobowych. Aktualne problemy i nowe wyzwania” (2007), „Ochrona danych osobowych w Polsce z perspektywy dziesięciolecia” (2007) oraz „Prawo umów elektronicznych” (2006). Prelegent na konferencjach, szkoleniach i kongresach związanych z powyższą tematyką prawną. Wykładowca Kolegium Studiów Społecznych Instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Koszt szkolenia

600 zł netto + VAT

Umiejętności

Opublikowano w dniu

23 lipca 2016